Produkte > VISHAY > VS-16F100
VS-16F100 VISHAY
vs-16frseries.pdf
Hersteller: VISHAY
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16F100 VISHAY
Description: DIODE STANDARD 1000V 16A DO203AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 mA @ 1000 V.
Weitere Produktangebote VS-16F100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16F100 VS-16F100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16frseries.pdf Description: DIODE STANDARD 1000V 16A DO203AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 mA @ 1000 V