VS-16F120M
VS-16F120M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-16frseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 16A DO203AA
Packaging: Box
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 29 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16F120M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 16A DO203AA, Packaging: Box, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 29 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A.
Weitere Produktangebote VS-16F120M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16F120M VS-16F120M Hersteller : Vishay Semiconductors vs-16frseries.pdf Rectifiers 16A 120V Single Diode