VS-16FL60S02
VS-16FL60S02 Vishay Semiconductors
vs-61216flrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 16 Amp
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16FL60S02 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 16A DO203AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-16FL60S02
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16FL60S02 VS-16FL60S02 Hersteller : Vishay vs61216flrseries.pdf Diode Switching 600V 16A 2-Pin DO-4
Produkt ist nicht verfügbar
VS-16FL60S02 VS-16FL60S02 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-61216flrseries.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 16A DO203AA
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V