VS-16FR40
VS-16FR40 Vishay Semiconductors
vs-16frseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 16 Amp
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16FR40 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD REV 400V 16A DO203AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 mA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-16FR40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16FR40 VS-16FR40 Hersteller : Vishay vs16frseries.pdf Diode Switching 400V 16A 2-Pin DO-4
Produkt ist nicht verfügbar
VS-16FR40 VS-16FR40 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16frseries.pdf Description: DIODE STD REV 400V 16A DO203AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: DO-203AA (DO-4)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 mA @ 400 V