VS-18TQ045PBF
VS-18TQ045PBF Vishay Semiconductors
vs-18tq035p-40709.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 18 Amp 45 Volt
auf Bestellung 698 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-18TQ045PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 18A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 18A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-18TQ045PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-18TQ045PBF VS-18TQ045PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-18TQ0(PbF,N3).pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 18A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 18A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 45 V