Produkte > VISHAY > VS-18TQ045STRL-M3
VS-18TQ045STRL-M3
VS-18TQ045STRL-M3 Vishay
vs18tq035sm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 45V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-18TQ045STRL-M3 Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 18A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 18A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 35 V.
Weitere Produktangebote VS-18TQ045STRL-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-18TQ045STRL-M3 VS-18TQ045STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-18tq035s-m3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 18A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 18A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 18 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.5 mA @ 35 V