VS-19TQ015STRRPBF
VS-19TQ015STRRPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-19TQ015SPbF.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2000pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 19A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 360 mV @ 19 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-19TQ015STRRPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2000pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 19A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 360 mV @ 19 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V, Qualification: AEC-Q101.