VS-201CNQ045PBF
VS-201CNQ045PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-201cnq045pbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOT 45V 100A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 45 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-201CNQ045PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOT 45V 100A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 45 V.