Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-201CNQ050PBF
VS-201CNQ050PBF
VS-201CNQ050PBF Vishay Semiconductors
vs-201cnq04.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 200 Amp 50 Volt Common Cathode
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-201CNQ050PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD SCHOT 50V 100A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 50 V.
Weitere Produktangebote VS-201CNQ050PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-201CNQ050PBF VS-201CNQ050PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-201cnq04.pdf Description: DIODE MOD SCHOT 50V 100A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 670 mV @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 50 V