Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20CTH03SHM3
VS-20CTH03SHM3
VS-20CTH03SHM3 Vishay Semiconductors
vs-20cth03shm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers FRED Pt - TO-263AB AEC-Q101 Qualified
auf Bestellung 2131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTH03SHM3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 300V 10A TO263, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 31 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 300 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTH03SHM3 VS-20CTH03SHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20cth03shm3.pdf Description: DIODE ARRAY GP 300V 10A TO263
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 31 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 300 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1670 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
VS-20CTH03SHM3 VS-20CTH03SHM3 Hersteller : Vishay vs-20cth03shm3.pdf Diode Switching 300V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube Automotive AEC-Q101