VS-20CTH03STRL-M3
VS-20CTH03STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-20cth03s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 300V 10A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 300 V
auf Bestellung 5600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTH03STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 300V 10A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTH03STRL-M3 VS-20CTH03STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20cth03s-m3.pdf Description: DIODE GEN PURP 300V 10A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
auf Bestellung 6385 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
VS-20CTH03STRL-M3 VS-20CTH03STRL-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-20cth03s-m3.pdf Rectifiers 300V 2 x 10A IF TO-220AB 120A IFSM
Mindestbestellmenge: 2
VS-20CTH03STRL-M3 VS-20CTH03STRL-M3 Hersteller : Vishay vs-20cth03s-m3.pdf Diode Switching 300V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R