Produkte > VISHAY > VS-20CTQ045-1-M3
VS-20CTQ045-1-M3
VS-20CTQ045-1-M3 Vishay
vs-20ctqs-m3series.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Schottky 45V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTQ045-1-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 10A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-20CTQ045-1-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTQ045-1-M3 VS-20CTQ045-1-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division doc?94932 Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 10A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 640 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V