Produkte > VISHAY > VS-20CTQ150-1-M3
VS-20CTQ150-1-M3
VS-20CTQ150-1-M3 Vishay
vs-20ctq150s-m3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 150V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
auf Bestellung 6940 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 162
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTQ150-1-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTQ150-1-M3 VS-20CTQ150-1-M3 Hersteller : Vishay vs-20ctq150s-m3.pdf Diode Schottky 150V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
auf Bestellung 6940 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 162
VS-20CTQ150-1-M3 VS-20CTQ150-1-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20ctq150s-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V