Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20CTQ150-1PBF
VS-20CTQ150-1PBF
VS-20CTQ150-1PBF Vishay Semiconductors
vs-20ctq150pbf-37693.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 2x10 Amp 150 Volt 1030 Amp IFSM
auf Bestellung 958 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTQ150-1PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-20CTQ150-1PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTQ150-1PBF VS-20CTQ150-1PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-20CTQ150SPBF%2C-1PBF.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V