Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20CTQ150PBF
VS-20CTQ150PBF
VS-20CTQ150PBF Vishay Semiconductors
VS-20CTQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers RECOMMENDED ALT 78-VS-20CTQ150-M3
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20CTQ150PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote VS-20CTQ150PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20CTQ150PBF
Produktcode: 150545
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
VS-20CTQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
VS-20CTQ150PBF VS-20CTQ150PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-20CTQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 150 V