Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20ETF06FPPBF
VS-20ETF06FPPBF
VS-20ETF06FPPBF Vishay Semiconductors
vs-20etf06f-64284.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 20 Amp
auf Bestellung 642 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETF06FPPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 600V 20A TO220ACFP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 160 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-20ETF06FPPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20ETF06FPPBF VS-20ETF0..FPPbF(M3).pdf DIODE GEN PURP 600V 20A TO220FP Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-20ETF06FPPBF VS-20ETF06FPPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-20ETF0..FPPbF(M3).pdf Description: DIODE GP 600V 20A TO220ACFP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 160 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V