VS-20ETF06STRL-M3
VS-20ETF06STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-20etf02s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 160 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V
auf Bestellung 5600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETF06STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 160 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1986 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-20ETF06STRL-M3 VS-20ETF06STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20etf02s-m3.pdf Description: DIODE GEN PURP 600V 20A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Mindestbestellmenge: 4
VS-20ETF06STRL-M3 VS-20ETF06STRL-M3 Hersteller : Vishay vs-20etf02s-m3.pdf Rectifier Diode Switching 600V 20A 160ns 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R