VS-20ETF12FP-M3
VS-20ETF12FP-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-20etf10_12fp-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP 1.2KV 20A TO220-2FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 400 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
auf Bestellung 705 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETF12FP-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP 1.2KV 20A TO220-2FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 400 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 993 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-20ETF12FP-M3 VS-20ETF12FP-M3 Hersteller : Vishay vs-20etf10_12fp-m3.pdf Rectifier Diode Switching 1.2KV 20A 400ns 2-Pin(2+Tab) TO-220 Full-Pak Tube