VS-20ETF12SLHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 400 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETF12SLHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 400 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VS-20ETF12SLHM3 | Hersteller : Vishay |
Rectifier Diode Switching 1.2KV 20A 400ns Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R |
auf Bestellung 730 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
VS-20ETF12SLHM3 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Rectifiers 20A If; 1200V Vr TO-263AB (D2PAK) |
auf Bestellung 2107 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
VS-20ETF12SLHM3 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO263ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Mounting Type: Surface Mount Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr): 400 ns Technology: Standard Current - Average Rectified (Io): 20A Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK) Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 20 A Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 3426 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |