Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20ETS08FPPBF
VS-20ETS08FPPBF
VS-20ETS08FPPBF Vishay Semiconductors
vs-20ets08f-32118.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 20 Amp 800 Volt 300 Amp IFSM
auf Bestellung 339 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETS08FPPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 800V 20A TO220ACFP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V.
Weitere Produktangebote VS-20ETS08FPPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20ETS08FPPBF VS-20ETS08FPPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-20ETS%28FPPbF%2CFP-M3%29.pdf Description: DIODE GP 800V 20A TO220ACFP
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 800 V