Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-20ETS12SPBF
VS-20ETS12SPBF
VS-20ETS12SPBF Vishay Semiconductors
vs-20ets08s-42273.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 20 Amp 1200 Volt 300 Amp IFSM
auf Bestellung 1126 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETS12SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 1200V 20A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VS-20ETS12SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20ETS12SPBF VS-20ETS12SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-20ETS%2808-12%29SPbF.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V