VS-20ETS16PBF
VS-20ETS16PBF Vishay Semiconductors
vs-20ets16pbf-977364.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers New Input Diodes - TO-220-e3
auf Bestellung 2980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20ETS16PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V.
Weitere Produktangebote VS-20ETS16PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20ETS16PBF VS-20ETS16PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20ets16-m3.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1600 V