VS-20TQ035-M3
VS-20TQ035-M3 Vishay Semiconductors
vs-20tq035-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 35V 20A IF Single TO-220AC
auf Bestellung 7691 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-20TQ035-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.7 mA @ 35 V.
Weitere Produktangebote VS-20TQ035-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-20TQ035-M3 VS-20TQ035-M3 Hersteller : Vishay vs-20tq035-m3.pdf Rectifier Diode Schottky 35V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-20TQ035-M3 VS-20TQ035-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-20tq035-m3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2.7 mA @ 35 V