Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-220CNQ030PBF
VS-220CNQ030PBF
VS-220CNQ030PBF Vishay Semiconductors
vs-220cnq030pbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 220 Amp 30 Volt
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-220CNQ030PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD SCHOT 30V 110A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 110A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 110 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-220CNQ030PBF VS-220CNQ030PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-220cnq030pbf.pdf Description: DIODE MOD SCHOT 30V 110A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 110A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 110 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 30 V