VS-25CTQ040-N3
VS-25CTQ040-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
25CTQ0%2835%2C40%2C45%29PbF%20%2CN3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 30A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-25CTQ040-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 30A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V.