Produkte > VISHAY > VS-25CTQ045S-M3
VS-25CTQ045S-M3
VS-25CTQ045S-M3 Vishay
vs25ctqm3series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 45V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-25CTQ045S-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-25CTQ045S-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-25CTQ045S-M3 VS-25CTQ045S-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-25ctq-m3series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 45 V