Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-25TTS16S2LHM3
VS-25TTS16S2LHM3
VS-25TTS16S2LHM3 Vishay Semiconductors
vs-25tts16s2lhm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
SCRs SCR TO220 1.6KV 25A NEWINPT
auf Bestellung 685 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-25TTS16S2LHM3 Vishay Semiconductors
Description: NEW INPUT THYRISTOR - D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Grade: Automotive, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A, Voltage - Off State: 1.6 kV, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-25TTS16S2LHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 300A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A
Voltage - Off State: 1.6 kV