VS-300MT160C
VS-300MT160C Vishay Semiconductors
vs-300mt_c_series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 3 Phase Bridge 300A 1800V 3600 Vrms
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-300MT160C Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 300A; Ifsm: 2.4kA, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 300A, Max. forward impulse current: 2.4kA, Electrical mounting: screw, Leads: M6 screws, Case: MTC, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.7V, Kind of package: bulk.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-300MT160C VS-300MT160C Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-300mt_c_series.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 258A MTC
Packaging: Bulk
Package / Case: MTC
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: MTC
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 258 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 300 A
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-300MT160C VS-300MT160C Hersteller : Vishay vs-300mt_c_series.pdf Rectifier Bridge Diode Single 1.6KV 300A 5-Pin MTC
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 300A; Ifsm: 2.4kA
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 300A
Max. forward impulse current: 2.4kA
Electrical mounting: screw
Leads: M6 screws
Case: MTC
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.7V