VS-300U40A
VS-300U40A Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Diodes - General Purpose, Power, Switching 400 Volt 300 Amp
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-300U40A Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 400V 300A DO205AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AB, DO-9, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 300A, Supplier Device Package: DO-205AB (DO-9), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 942 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 mA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-300U40A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-300U40A VS-300U40A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STANDARD 400V 300A DO205AB
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 300A
Supplier Device Package: DO-205AB (DO-9)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 942 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 mA @ 400 V