Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-303CNQ100PBF
VS-303CNQ100PBF
VS-303CNQ100PBF Vishay Semiconductors
vs-303cnq100pbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 300 Amp 45 Volt Common Cathode
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-303CNQ100PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD SCHOTT 100V TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 150A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.09 V @ 300 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-303CNQ100PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-303CNQ100PBF VS-303CNQ100PBF Hersteller : Vishay vs-303cnq100pbf.pdf Diode Schottky 100V 300A 3-Pin TO-244
Produkt ist nicht verfügbar
VS-303CNQ100PBF VS-303CNQ100PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-303cnq100pbf.pdf Description: DIODE MOD SCHOTT 100V TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 150A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.09 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 100 V