Produkte > VS- > VS-30BQ040TRPBF
VS-30BQ040TRPBF
VS-30BQ040PBF.pdf
Hersteller:
VS-30BQ040TRPBF Диоды Schottky
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30BQ040TRPBF
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-30BQ040TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30BQ040TRPBF VS-30BQ040TRPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30BQ040PBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V