VS-30BQ100PBF
VS-30BQ100PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-30BQ100PBF.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30BQ100PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-30BQ100PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30BQ100PBF VS-30BQ100PBF Hersteller : VISHAY 30bq100p.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMC; SMD; 100V; 3A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMC
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 100V
Load current: 3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.79V
Kind of package: reel; tape
Capacitance: 115pF