Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30CPQ060-N3
VS-30CPQ060-N3
VS-30CPQ060-N3 Vishay Semiconductors
vs-30cpq050-n3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-247-e3
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CPQ060-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CPQ060-N3 VS-30CPQ060-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30cpq050-n3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V
auf Bestellung 569 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
VS-30CPQ060-N3 VS-30CPQ060-N3
Produktcode: 106855
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
vs-30cpq050-n3.pdf Verschiedene Bauteile > Other components 3
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30CPQ060-N3 VS-30CPQ060-N3 Hersteller : Vishay vs30cpq050n3.pdf Diode Schottky 60V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30CPQ060-N3 VS-30CPQ060-N3 Hersteller : VISHAY VS-30CPQ060.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 60V; 15Ax2; TO247AC; Ufmax: 0.56V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 15A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AC
Max. forward voltage: 0.56V
Max. load current: 30A
Max. forward impulse current: 265A