VS-30CPQ100PBF
VS-30CPQ100PBF
30cpq080-datasheet.pdf
Produktcode: 12442
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Gehäuse: TO-247AC (TO-3P)
Vrrm(V): 100 V
If(A): 15 A
VF@IF: 0,67 V
Bemerkung: Конструкція: два діоди в одному корпусі, загальний катод, струм 15 А на діод.
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 240 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote VS-30CPQ100PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CPQ100PBF VS-30CPQ100PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CPQ1%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V