VS-30CPQ140PBF
VS-30CPQ140PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-30CPQ1.0%28PbF%2CN3%29.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 140V 15A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 140 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 140 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CPQ140PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 140V 15A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 140 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 140 V.