VS-30CTH02SHM3
VS-30CTH02SHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-30cth02shm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 200V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 26 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 932 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTH02SHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY GP 200V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 26 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-30CTH02SHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTH02SHM3 VS-30CTH02SHM3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs_30cth02shm3-1370529.pdf Rectifiers 2x15A If; 200V Vr TO-263AB (D2PAK)
auf Bestellung 924 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
VS-30CTH02SHM3 VS-30CTH02SHM3 Hersteller : Vishay vs-30cth02shm3.pdf Hyper Fast Rectifier, 30 A Automotive AEC-Q101