VS-30CTQ035-N3
VS-30CTQ035-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-30CTQ0%28PbF%2CN3%29.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 30A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 760 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ035-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 30A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 760 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 V.