Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30CTQ040PBF
VS-30CTQ040PBF
VS-30CTQ040PBF Vishay Semiconductors
30ctq035-30123.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 30 Amp 40 Volt Common Cathode
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ040PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ040PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ040PBF VS-30CTQ040PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CTQ0%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 40 V