Produkte > VISHAY > VS-30CTQ045-1PBF
VS-30CTQ045-1PBF
VS-30CTQ045-1PBF VISHAY
VS-30CTQxx.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 45V; 15Ax2; TO262AA; Ufmax: 0.56V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 45V
Load current: 15A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO262AA
Max. forward voltage: 0.56V
Max. load current: 30A
Max. forward impulse current: 265A
Kind of package: tube
Quantity in set/package: 50pcs.
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ045-1PBF VISHAY
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ045-1PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ045-1PBF VS-30CTQ045-1PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CTQ_SPBF%2C1PB.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V