Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30CTQ060-1PBF
VS-30CTQ060-1PBF
VS-30CTQ060-1PBF Vishay Semiconductors
vs-30ctq080-30244.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 30 Amp 60 Volt Common Cathode
auf Bestellung 993 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ060-1PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO262-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ060-1PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ060-1PBF VS-30CTQ060-1PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CTQyyy%20Series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO262-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V