VS-30CTQ060PBF
VS-30CTQ060PBF Vishay
30ctq050-datasheet.pdf
Produktcode: 46685
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Vishay
Gehäuse: TO-220AB
Vrrm(V): 60
If(A): 15
VF@IF: 0,62
Bemerkung: Конструкція: два діоди в одному корпусі, загальний катод, струм 15 А на діод.
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 260 A
№ 7: 8541 10 00 90
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote VS-30CTQ060PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ060PBF VS-30CTQ060PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CTQ0%2850%2C60%29PBF%2C-N3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V