Produkte > VS- > VS-30CTQ100-N3
VS-30CTQ100-N3
30CTQ%28080%2C100%29PbF%2CN3.pdf
Hersteller:
Schottky Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ100-N3
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ100-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ100-N3 VS-30CTQ100-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30CTQ%28080%2C100%29PbF%2CN3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V