Produkte > VISHAY > VS-30CTQ100HN3
VS-30CTQ100HN3 VISHAY
vs-30ctq100hn3.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; TO220AB; 860mV
Type of diode: Schottky rectifying
Case: TO220AB
Mounting: THT
Max. forward voltage: 0.86V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 450
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ100HN3 VISHAY
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ100HN3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ100HN3 VS-30CTQ100HN3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30ctq100hn3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V