Produkte > VISHAY > VS-30CTQ100STRR-M3
VS-30CTQ100STRR-M3
VS-30CTQ100STRR-M3 Vishay
vs-30ctqs-m3-series.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Schottky 100V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ100STRR-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ100STRR-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ100STRR-M3 VS-30CTQ100STRR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30ctqs-m3-series.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30CTQ100STRR-M3 Hersteller : VISHAY vs-30ctqs-m3-series.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 100V; 15Ax2
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 15A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Max. forward voltage: 0.86V
Max. load current: 30A
Kind of package: 13 inch reel