VS-30EPF06PBF
VS-30EPF06PBF Vishay Semiconductors
VISH_S_A0001814937_1-2567983.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers New Input Diodes - TO-247
auf Bestellung 414 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30EPF06PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 160 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-30EPF06PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30EPF06PBF VS-30EPF06PBF
Produktcode: 48875
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
30EPF_30CPF0x.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Dioden superschnelle
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30EPF06PBF VS-30EPF06PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 30EPF_30CPF0x.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 160 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V