VS-30EPF12-M3
VS-30EPF12-M3 Vishay Semiconductors
vs-30pf0-m3series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers New Input Diodes - TO-247-e3
auf Bestellung 215 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30EPF12-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30EPF12-M3 VS-30EPF12-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30pf0-m3series.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V