Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30EPH06P-S1
VS-30EPH06P-S1 Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Freds - TO-247-e3
auf Bestellung 495 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30EPH06P-S1 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-30EPH06P-S1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30EPH06P-S1 VS-30EPH06P-S1 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V