Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30ETH06SPBF
VS-30ETH06SPBF
VS-30ETH06SPBF Vishay Semiconductors
vs-30eth06s-51727.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 30 Amp 600 Volt 28ns
auf Bestellung 634 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30ETH06SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-30ETH06SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30ETH06SPBF VS-30ETH06SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30ETH06.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V