Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30ETH06STRLPBF
VS-30ETH06STRLPBF
VS-30ETH06STRLPBF Vishay Semiconductors
vs-30eth06s-977360.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Hyperfast 600V 30A
auf Bestellung 1038 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30ETH06STRLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 28 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-30ETH06STRLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30ETH06STRLPBF VS-30ETH06STRLPBF Hersteller : NXP Semiconductors 1099217792507266vs-30eth06p.pdf Diode Switching 600V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30ETH06STRLPBF VS-30ETH06STRLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30ETH06.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 28 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V