VS-30ETH06STRR-M3
VS-30ETH06STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-30eth06s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30ETH06STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30ETH06STRR-M3 VS-30ETH06STRR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30eth06s-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 30A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
auf Bestellung 2332 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
VS-30ETH06STRR-M3 VS-30ETH06STRR-M3 Hersteller : Vishay vs30eth06sm3.pdf Diode Switching 600V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30ETH06STRR-M3 VS-30ETH06STRR-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-30eth06s-m3.pdf Rectifiers 600V 30A IF TO-220AC 200A IFSM